Ajour

Ajour

Menu

Faq

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W Ajour oferujemy szeroki wybór paneli dekoracyjnych, których cena różni się w zależności od użytego materiału, wzoru i wymiaru. Wszystko po to, by każdy mógł znaleźć rozwiązanie odpowiadające własnym potrzebom projektowym i możliwościom finansowym.

W związku z powyższym każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, a do przygotowania finalnej oferty niezbędne jest określenie materiału, z którego wykonany będzie panel, jego wymiary oraz wzór wycięcia. Masz swoją koncepcję i zależy Ci na poznaniu szacunkowej wyceny? A może nie masz pomysłu, ale zależy Ci na zwiększeniu wartości inwestycji czy oryginalnym wykończeniu w ściśle określonym budżecie? Napisz do nas, a pomożemy Ci dobrać odpowiedni materiał i wspólnie opracujemy wzór tak, aby nie przekroczyć Twoich założeń finansowych!

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeżeli masz już gotowy projekt – wyślij go na adres kontakt@ajour.pl, a my przygotujemy wycenę wraz z harmonogramem, poszczególnych etapów realizacji.

Jeżeli natomiast, nie jesteś do końca zdecydowany, chętnie zaprezentujemy Ci naszą koncepcję i wspólnie opracujemy projekt spełniający Twoje potrzeby wizualne i funkcjonalne. Po zaakceptowaniu wstępnego projektu wraz z wyceną, przystąpimy do wykonania szczegółowego projektu wykonawczego, a po jego akceptacji – do produkcji. Przy bardziej skomplikowanych projektach oferujemy również usługę montażu, we wskazanym przez Ciebie miejscu.

Niestety trudno nam wskazać jedną odpowiedź, bo czas realizacji zależy od kilku czynników, w tym m.in. wielkości zlecenia, rodzaju wybranego materiału oraz poziomu skomplikowania projektu. Z reguły, przy prostych wzorach, czas realizacji wynosi 2-3 tygodnie.

Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest aluminium, stal nierdzewna oraz stal malowana proszkowo lub na mokro.

W zależności od wzoru i miejsca zastosowania ażuru, najczęściej stosowaną przez nas grubością jest 2-3 mm. Oczywiście warto pamiętać, że stal nierdzewna występuje w wielu fakturach i kolorach, których nie spotykasz na co dzień, co ogromnie wpływa na wygląd i finalną wartość inwestycji/nieruchomości. Możesz się z nimi zapoznać tu.

Jeżeli jednak do realizacji swojej koncepcji potrzebujesz  innych materiałów takich jak np. drewno, mdf, plexi czy akryl – napisz do nas. Dysponujemy bogatym parkiem maszynowym, a co najważniejsze lubimy wyzwania więc postaramy się znaleźć rozwiązanie, odpowiadające Twoim potrzebom.

Oczywiście. Znamy metal i jego możliwości więc chętnie doradzimy, podpowiemy i dostosujemy wzór do posiadanego projektu nieruchomości lub wnętrza.

Ponadto, czasami okazuje się, że wybrany przez klienta wzór, nie jest możliwy do wycięcia. Wówczas trzeba go przeskalować, obrócić czy przyciąć – nie stanowi to dla nas problemu. Jeżeli masz ogólną koncepcję i potrzebujesz naszej pomocy przy wyborze wzoru, chętnie przedstawimy Ci kilka opcji z naszej biblioteki. Napisz do nas – wspólnie omówimy Twój projekt i zarekomendujemy najlepsze rozwiązanie.

Wszystkie panele produkowane są w Polsce.

Niestandardowe projekty to nasza specjalność. Pamiętaj, że oprócz samego wycięcia wzoru, mamy również możliwość gięcia, spawania, malowania oraz wszelkiej innej, obróbki metalu.

Nie ma żadnych ograniczeń kolorystycznych. Możemy wykonać projekt w każdym kolorze z palety RAL. Dodatkowo, w zależności od założeń projektowych nieruchomości czy wnętrza, możesz wybrać mat, półmat lub połysk.

Wymiary i waga paneli to kwestia bardzo indywidualna. Najczęściej do produkcji wykorzystujemy arkusze o wymiarach 2 x 3 m.

Maksymalny rozmiar jaki możemy wyciąć wynosi jednak, aż 2,5 x 8 m. Waga ażuru jest ściśle powiązana z rodzajem materiału (np. aluminium jest znacznie lżejsze od stali), jego grubości oraz wyciętego wzoru.

Dysponujemy własną flotą transportową i oferujemy usługę montażu, ale ustalamy to indywidualnie już w fazie projektowej. Wszystko w zależności od potrzeb.

Jeśli zdecydujesz się na prosty ażur, chętnie omówimy z Tobą sposób montażu oraz dostarczymy niezbędne akcesoria. Przy bardziej skomplikowanych projektach, nasz udział przy montażu jest niezbędny. Pamiętaj również, że nie ma dla nas ograniczeń terytorialnych.

Rodzaj materiału, rozmiar, grubość, wzór oraz informacja, czy konieczna będzie dodatkowa obróbka typu gięcie, malowanie czy spawanie.

Najlepiej, gdy prześlesz nam po prostu swój projekt budowlany/architektoniczny. Z reguły jest to wystarczające do określenia, wszelkich niezbędnych do wyceny parametrów.

Sprawdź również nasze inspiracje do wykorzystania w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych, a jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na nasz Newsletter, a dwa razy w miesiącu dostaniesz informacje o branżowych nowościach, trendach, ciekawostkach i wydarzeniach.