Ajour

Ajour

Menu

Jak łączyć metal z innymi dodatkami we wnętrzach? | 4 gorące trendy na rok 2019

Sprawdź inne wpisy

Metal we wnętrzach, fantastycznie współgra z innymi materiałami i surowcami, jak np. drewno, tworząc niepowtarzalny styl i klimat. Oczywiście nie musisz od razu decydować się na metalową rewolucję. Zacznij wprowadzać go w postaci dodatków. Ale jak je ze sobą łączyć? Oto 4 gorące trendy na rok 2019!


1. Dodaj miękkie materiały i tkaniny

Metal idealnie wkomponuje się w każdą przestrzeń, trzeba go po prostu odpowiednio połączyć z innymi materiałami. Jeżeli decydujesz się na metalowy dodatek, zestaw go z „miękkimi” poduchami, dywanami, kocami, zasłonami lub drewnianymi dodatkami, po to by go nieco „zmiękczyć”. Możliwości naprawdę masz ogrom, a dzięki takiemu kontrastowi twoje wnętrze stanie się wielowymiarowe i przytulne.

2. Połącz „zimny” odcień metalu z ciepłymi odcieniami mebli i dodatków

Metalowe dodatki, bardzo często są w chłodnych odcieniach (chociaż sprawdź hit nadchodzącego roku – metalowe dodatki w miedzianym kolorze!), dlatego najlepiej zestawić je z meblami i dodatkami w cieplejszych tonach. Ponownie na zasadzie kontrastu. Jeżeli jednak jesteś fanką chłodnych odcieni we wnętrzach, nie ma problemu – tutaj również metal wkomponuje się idealnie, bo jest – co zawsze podkreślamy – niezwykle uniwersalny.

3. „Surowy” kolor metalu + pastelowe kolory = połączenie idealne

Jeżeli lubisz naturalny kolor metalu, doskonałą opcją będzie połączenie go z meblami i dodatkami w pastelowych odcieniach. Hit to metal w połączeniu z pudrowym różem lub pastelowym błękitem, ale naprawdę – nie ograniczaj się. Ważne aby przełamać tę surowość kolorem, który nada wnętrzu bardziej „kobiecego” charakteru.

4. Gładką powierzchnię metalu, przełam dużymi wzorami

Oczywiście praca z wzorami wymaga nieco większego wyczucia, ale jeżeli tylko masz „oko” – eksperymentuj. Tak naprawdę masz dwie opcje. Połączyć metal z innymi, wzorzystymi dodatkami w postaci obicia mebli, wzorzystych zasłon, dywanów czy ułożenia drewna na parkiecie. Druga opcja to postawienie na ajourowe dodatki i elementy wykończenia wnętrz – koniecznie sprawdź nasze projekty jak np. siedziska, lampy, ściany dekoracyjne czy balustrady schodowe.

Zdjęcia: LABEL Magazine

A jeżeli szukasz jeszcze większej liczby inspiracji i przykładów zastosowań, sprawdź nasz IdeaBook. Obejrzyj go online, wydrukuj lub pobierz pełną wersję bezpośrednio na komputer.