Ajour

Ajour

Menu

Metal: możliwości zastosowania część 2 – ogród

Sprawdź inne wpisy

W pierwszej części cyklu, opowiadałyśmy o sposobach na wykorzystanie metalu we wnętrzach mieszkalnych. Dzisiaj zapraszamy cię do ogrodu, bo i tutaj metalowe wykończenie może zdziałać wizualno-funkcjonalne cuda.


1. Metal + zieleń

Czasami dochodzą do nas głosy, że metal np. w przeciwieństwie do drewna – jest zbyt nowoczesny i w sumie nie pasuje do za wielu wnętrz czy ogrodów. Jeżeli uważasz podobnie, to teraz mam nadzieję, przekonam cię jak bardzo się mylisz. Metal w ogrodzie, w połączeniu z zieloną przestrzenią daje cudowny efekt od nowoczesnego, przez industrialny, na vintage kończąc. Tak naprawdę o charakterze, decyduje sposób obróbki metalu, a my w tym temacie – nie mamy w zasadzie, najmniejszych ograniczeń.

Zdjęcia: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

2. Ajourowe zadaszenie

Ten rodzaj zadaszenia to piękne uzupełnienie przestrzeni w ogrodzie czy jak na zdjęciu – wokół basen, gdzie można odpocząć i zrelaksować się z książką w ręku. Co więcej cieszy oko i powoduje, że strefa ta zyskuje niepowtarzalny charakter, bo nasze projekty dobieramy do indywidualnych potrzeb, ale z uwzględnieniem zagospodarowania przestrzeni i walorów naturalnych terenu. Zasadniczo jeszcze nie zdarzyło nam się realizować, tego samego projektu dwa razy.

metalowe wykończenie w ogrodzie

Realizacja: Ajour

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na nasz Newsletter, a dwa razy w miesiącu dostaniesz informacje o branżowych nowościach, trendach, ciekawostkach i wydarzeniach.

3. Siedziska

Jeżeli podobają ci się ajourowe wykończenia, wcale nie musisz od razu wydawać pieniędzy na nowe zagospodarowanie przestrzeni zielonej wokół domu. Wystarczy akcent np. w postaci siedziska. Jest niezwykle trwałe, wygodne i bardzo efektowne. Ma też ten plus, że doskonale sprawdzi się także we wnętrzu więc to takie 2w1.

4. Oświetlenie

W ogrodzie i przestrzeni wokół domu, podobnie jak we wnętrzach, bardzo duże znaczenie odgrywa oświetlenie. Odpowiednio dobrane potrafi diametralnie zmienić charakter domu. I dlatego właśnie, wykonujemy lampy na indywidualne zamówienie. Wszystko po to aby jak najlepiej dopasować ich charakter do całościowego projektu domu i ogrodu. A ajourowe wycięcia i światło, dają magiczny efekt, prawda?

A jeżeli szukasz jeszcze większej liczby inspiracji i przykładów zastosowań, sprawdź nasz IdeaBook. Obejrzyj go online, wydrukuj lub pobierz pełną wersję bezpośrednio na komputer.