Ajour

Ajour

Menu

Raffles Europejski Warsaw | Polski hotel wyróżniony przez magazyn „Time”

Sprawdź inne wpisy

Pamiętacie nasz post o 5 hotelach, które kuszą designem? Zdecydowanie zabrakło w tym zestawieniu hotelu Raffles Europejski Warsaw, który został wyróżniony przez amerykański magazyn „Time” i znalazł się na liście „World’s Greatest Places 2018”. Oto on.


Hotel Raffles Europejski Warsaw to nowy obiekt na mapie Warszawy, a już przyciągnął uwagę światowych mediów. Co więcej został wyróżniony przez amerykański magazyn „Time” i znalazł się na liście „World’s Greatest Places 2018”.

Lista najlepszych miejsc na świecie ogłaszana jest corocznie i powstaje w oparciu o rekomendacje ekspertów biorących pod uwagę destynacje podróżnicze z całego świata. Znajduje się na niej 100 hoteli, restauracji, obiektów SPA z różnych stron świata, które kuszą designem i innowacją – znaleźć się na tej liście to naprawdę ogromne wyróżnienie.

Raffles Europejski Warsaw – historia

Hotel powstał w XIX wieku i jako Raffles Europejski Warszawa ponownie zajmuje miejsce w stolicy Polski. To hotel z bardzo bogatą historią i wyjątkowym klimatem, który pomimo upływu czasu, pozostaje niezmienny. Luksusowy, a jednocześnie ciepły i przytulny.

Budynek został zaprojektowany w neorenesansowym stylu przez Henryka Marconiego. Obecnie, po pięciu latach renowacji, powraca do czasów swojej świetności jako jeden z hoteli sieci Raffles Hotels & Resorts. We wnętrzach można odnaleźć charakterystyczny klimat Warszawy i artystyczną tożsamość Polski – zdobi je około 500 dzieł sztuki współczesnej polskich artystów. To jedna z największych prywatnych kolekcji tego typu dostępna publicznie.

Zdjęcia: Materiały prasowe