Ajour

Ajour

Menu

Ajourowe realizacje | Restauracja – Ostrowiec Świętokrzyski

Sprawdź inne wpisy

Uwielbiamy naszą pracę i metal, z którego robimy rzeczy niepowtarzalne. Doszły nas słuchy, że to całkiem pasjonujące również dla Was. Dlatego stwierdziłyśmy, że pokażemy, jak powstają nasze ajourowe realizacje. Mam nadzieję, że taki cykl postów przypadnie Wam do gustu. Oto pierwszy z nich. Realizacja zlecenia dla obiektu handlowego i restauracji w Ostrowcu Świętokrzyskim.


1. Klient

Naszym klientem jest właściciel nowo powstałego obiektu handlowego i restauracji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podstawowym założeniem było stworzenie projektu, który będzie nowoczesny, dopasowany do grupy docelowej, a jednocześnie będzie się wyróżniał na tle okolicznej zabudowy i przykuwał wzrok.

2. Przedmiot współpracy

Przedmiotem współpracy było wykończenie elewacyjne w postaci naszych paneli, ajourowe schody oraz podświetlany sufit podwieszany, który nada wnętrzu niepowtarzalny charakter i nowoczesny klimat. Tak jak wspominałam, wszystko po to aby trafić w estetykę grupy docelowej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na nasz Newsletter, a dwa razy w miesiącu dostaniesz informacje o branżowych nowościach, trendach, ciekawostkach i wydarzeniach.

3. Realizacja

I Projekt i wizualizacja

Zaczęliśmy tradycyjnie czyli od indywidualnego projektu i wizualizacji. Prawdziwym wyzwaniem było dla nas wkomponowanie paneli w bryłę budynku, ponieważ na etapie jego budowy nikt nie zakładał tego typu wykończenia. Na szczęście – udało się i misja została zakończona sukcesem.

II Przygotowanie paneli

Po akceptacji naszego projektu przez klienta, przystąpiliśmy do stworzenia paneli, a konkretnie laserowego wycinania wzorów oraz malowania. W tym konkretnym projekcie, zarówno na elewacji, jak i wewnątrz najlepiej wkomponował się kolor biały, natomiast w tym temacie nie mamy w zasadzie żadnych ograniczeń więc mógł to być dowolny kolor.

III Przygotowanie budynku

Tak jak już wspominałam, na etapie projektu budynku i samej budowy, nikt tak naprawdę nie zakładał tej formy wykończenia elewacyjnego. Musieliśmy więc w ramach współpracy, wykonać niezbędne prace adaptacyjne, dzięki którym mogliśmy zamontować nasze panele, w sposób gwarantujący bezpieczeństwo. To o tyle ważne, że każdy z takich paneli, waży ponad 200 kg więc bezpieczeństwo było dla nas priorytetem.

IV Montaż

Montaż to już ostatni etap realizacji. Gdy przygotowaliśmy budynek, panele zostały zamontowane przez naszych specjalistów. W Ajour działamy bardzo kompleksowo więc całość, w tym transport w dowolne miejsce w Polsce i montaż – stanowią element zlecenia. A jak to wyglądało w praktyce, możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach↓

Nasza praca kończy się na tym etapie, ale na finalny efekt musimy jeszcze chwilę poczekać. Obecnie trwają prace wykończeniowe obiektu, następnie sprzątanie placu budowy oraz projekt zieleni, ale i tak efekt z naszymi panelami jest fantastyczny. A jeżeli jesteście zainteresowani współpracą z nami, absolutnie się nie hamujcie tylko napiszcie do nas. Każdy nowy klient, to nowe wyzwanie, a te lubimy najbardziej♥