Ajour

Ajour

Menu

Restauracja włoska Boccanera | Kraków

Sprawdź inne wpisy

Po 5 hotelach, które kuszą designem, czas na nowy cykl na ajourowym blogu, tym razem o restauracjach, w których nie tylko przepysznie zjesz, ale i oko nacieszysz. Na pierwszym ogień idzie włoska restauracja Boccanera w Krakowie. Zapraszamy!


Boccanera to nowe, wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Restauracja swoją kuchnię opiera na prostych, oryginalnych składnikach i specjalizuje się w tradycyjnej, włoskiej kuchni, ale w nowoczesnym wydaniu. Oprócz wyjątkowych dań, możesz również spróbować autorskich koktajli, a wszystko to w klimatycznych wnętrzach o unikalnym, loftowym klimacie.

Niewątpliwym hitem w karcie restauracji jest pizza, wypiekana zgodnie z oryginalną, włoską recepturą w piecu Stefano Ferrara, ale znajdziecie w menu również inne, włoskie specjały jak przepyszne pasty i risotto.

Boccanera to nowoczesny koncept restauracji z DJ w tle, znajduje się w sercu Krakowa, w urokliwym Zaułku Niewiernego Tomasza. Zachwyca bogactwem smaków, aromatów oraz muzyką na żywo. Naszą uwagę, przykuło oczywiście wnętrze. Niezwykle klimatyczne, w industrialnym stylu. Połączenie najróżniejszych materiałów i charakterystycznych mebli oraz dodatków, sprawia, że restauracja ma bardzo domowy, choć wyrafinowany klimat. My czułyśmy się w nim doskonale, a jak to wygląda, możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Zdjęcia: Materiały prasowe

A jeżeli znacie inne, wyjątkowe miejsca na kulinarnej mapie Polski – koniecznie dajcie znać. Chętnie je odwiedzimy i podzielimy się naszymi wrażeniami.