Ajour

Ajour

Menu

Przegląd warszawskich wydarzeń dla wielbicieli sztuki, kultury i designu | Listopad 2018

Sprawdź inne wpisy

Listopad to kolejny miesiąc, w którym nie zabraknie wyjątkowych imprez i wydarzeń dla wielbicieli sztuki, kultury i designu. Oto te, na których naszym zdaniem warto być i na które, same się wybieramy. Chodźcie z nami!


 

Wystawa Dobry Wzór 2018

Design dla tych co urządzają salon, potrzebują łatwo czyszczącego się dywanu, piekarnika z dotykowym ekranem, ciepłej wanny, umywalki jak rzeźba lub kojącej wzrok lampy. Z kolei specjaliści od wyposażenia biur przetestują na naszej wystawie biurka o zmiennej wysokości, antybakteryjne blaty i ekrany dźwiękoszczelne. Architekci wnętrz poznają najnowsze trendy na przykładach tapet, tkanin obiciowych, płyt ściennych i podłogowych. Zapraszamy!

Wystawę można oglądać do 9 grudnia 2018 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego (Warszawa, ul. Świętojerskiej 5/7). Szczegóły znajdziecie na Facebooku. Wstęp wolny.

Wystawa | Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem

Wystawa jest podsumowaniem 3-letniego programu edukacyjnego prowadzonego przez Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Można ją odwiedzać aż do 14 kwietnia 2019 w Muzeum Warszawskiej Pragi (Warszawa, ul. Targowa 50/52).

Eksperymenty, prototypy, dzieła rąk – te wszystkie określenia oddają charakter eksponowanych przedmiotów. Jednak proces twórczy oraz techniki powstawania są równie ważne, co produkt końcowy. Wystawa na nowo odkrywa pracownie mistrzów rzemiosła, nadając przedmiotom codziennego użytku unikatową wartość. Łączy współczesne projektowanie z tradycyjnym rzemiosłem, gdzie świeże spojrzenie młodego pokolenia zderza się z doświadczeniem liczonym w dekadach. Spotkanie artystów i rzemieślników tworzy alternatywę dla masowej produkcji i powtarzalności.

Wstęp wolny. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia. Koniecznie sprawdźcie również, program wydarzeń towarzyszących.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na nasz Newsletter, a dwa razy w miesiącu dostaniesz informacje o branżowych nowościach, trendach, ciekawostkach i wydarzeniach.

Jutronauci 2018 – Wielki Finał

Chcesz doświadczyć jutra? Ucieknij na moment z Ziemi!
Zobacz stację kosmiczną na żywo. Poznaj zakodowaną sztukę jutra i dotknij jej za sprawą serii futurystycznych projektów. Przyjdź, posłuchaj o przyszłości i porozmawiaj o niej z robotami. Poczuj się jak w kosmosie i zobacz futurystyczną sztukę. Poznaj Jutronautów i zadaj im nurtujące cię pytania o przyszłość.

Brzmi tajemniczo? Dla nas również, dlatego spotkasz nas na tym wydarzeniu już 17 listopada 2018 w godz. 10-15 w Centrum Praskim Koneser (Butelkownia, pl. Konesera 3, Warszawa). Finał to wyjątkowa okazja do posłuchania Jutronautów. To nieprzeciętni ludzie – zarówno ci, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, jak ci, którzy mają już za sobą wielkie dokonania. Porozmawiają m.in. o relacji człowieka z robotem, starzejącym się społeczeństwie, zmianach klimatu, sztuce przyszłości, więzieniach na Marsie czy przymusowej pracy na YouTubie.

A szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji.

Warsztaty Design Thinking z Google i Polskim Funduszem Rozwoju

Projektanci Innowacji PFR to ogólnopolska akcja edukacyjna. Warsztaty uczą kreatywnego myślenia oraz tworzenia nowatorskich produktów i usług przy wykorzystaniu Design Thinking. Program bazuje na wewnętrznej metodzie stworzonej na potrzeby rozwoju innowacji w Google pod nazwą Creative Skills for Innovation Lab. Biorąc udział w projekcie nauczysz się budować trzy podstawowe kompetencje: zrozumienie użytkownika (Empatia), Myślenie 10x (Myślenie bez granic) oraz Eksperymentowanie (Tworzenie prototypów).

W Warszawie warsztaty odbędą się w dniach 19-20 listopada 2018 (Google Campus, Plac Konesera 1o). Wstęp bezpłatny, ale liczba miejsc mocno ograniczona, dlatego wymagana jest rejestracja. Szczegóły dot. warsztatów oraz kryteria uczestnictwa, znajdziecie oczywiście na stronie wydarzenia.

A jeżeli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami dotyczącymi designu, architektury i najnowszych trendów w projektowaniu, koniecznie polub nas na Facebooku. Na ajourowym fanpejdżu, regularnie publikujemy informacje o branżowych wydarzeniach, w których warto wziąć udział.