Ajour

Ajour

Menu

Wykończenia elewacyjne

Sprawdź inne wpisy

Ozdobne wykończenie elewacji to absolutnie ostatni etap prac, już po ociepleniu i położeniu tynku na ściany zewnętrzne. Nie zmienia to faktu, że dobór materiału wykończeniowego najbardziej rzutuje na wygląd i charakter całości. Coraz częściej inwestorzy nie poprzestają na tradycyjnym baranku – Ty też nie musisz, zaszalej. Drewno, kamień, metal – opcji wykończeń elewacyjnych jest naprawdę wiele, a dzięki nim, Twój dom, zyska niepowtarzalny charakter. Zainspiruj się!


1. Kamień

Bogactwo kolorów, faktur i sposobów obróbki powoduje, że kamień jest bardzo wszechstronnym materiałem wykończeniowym. Sprawdzi się zarówno w domach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Jednocześnie bardzo duża rozpiętość cenowa powoduje, że kamień jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów wykończeń elewacyjnych.

Zdjęcia: EXTRADOM

2. Metal

Jeżeli chcesz się wyróżnić i zależy Ci na niepowtarzalnym charakterze Twojego domu – postaw na metalowe wykończenia elewacyjne. Sprawdzi się idealnie jeżeli cenisz nowoczesność, ale w ponadczasowym wymiarze. Ponadto, z uwagi na swoje właściwości, przy odpowiedniej konserwacji, zachowa walory estetyczne przez bardzo długie lata. Jeżeli czujesz, że to opcja dla Ciebie, pamiętaj, że w Ajour jesteśmy w stanie przygotować metalowe wykończenia elewacyjne w zasadzie bez ograniczeń, co do grubości, wzoru czy koloru.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na nasz Newsletter, a dwa razy w miesiącu dostaniesz informacje o branżowych nowościach, trendach, ciekawostkach i wydarzeniach.

3. Drewno

Bardzo długo drewno kojarzyło się z domkami letniskowymi i raczej nie miało zastosowania w domach całorocznych. Tymczasem rozwój technologii i walory estetyczne sprawiły, że coraz częściej wybierany jest jako element wykończeniowy w domach mieszkalnych. I bardzo nas to cieszy, bo wspaniale komponuje się niemal ze wszystkimi kolorami i rodzajami ścian zewnętrznych. Doskonale współgra również z metalem, o czym przekonasz się już za chwilę.

Zdjęcia: z500

4. Miks

A na zakończenie mamy doskonałą wiadomość – wcale nie musisz się ograniczać do wyboru jednej opcji. Nowoczesność to kontrasty wynikające z łączenia różnych faktur i kolorów jak np. drewno z metalem, stal ze szkłem etc. Zobacz jak pięknie wygląda dom wykończony kamieniem, drewnem i ajourowym metalem. Robi wrażenie, prawda?

wykończenia elewacyjne

Zdjęcie: Ibrahem Madgy

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadły Ci do gustu i znajdziesz wśród nich coś dla siebie. A jeżeli szukasz jeszcze więcej metalowych inspiracji wykończeniowych, zapraszamy.